جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ورود | ثبت‌نام

معرفی المنتور نسخه 3.1 : سه ویژگی جدید

خانه » معرفی » معرفی المنتور نسخه 3.1 : سه ویژگی جدید
المنتور نسخه 3.1

Share

افزونه المنتور همیشه برای بهبود عملکرد طراحی سایت و صفحات فرود (لندینگ پیج) تلاش می کند. حالا در المنتور نسخه 3.1 ویژگی های جدیدی برای بهبود عملکرد و همچنین بخش جدیدی با عنوان صفحات لندینگ، برای مدیریت مارکتینگ اضافه شده است. البته قابلیت استفاده از ویژگی های آزمایشی قبل از انتشار هم در این نسخه اضافه شده است.

ویژگی های آزمایشی المنتور

پیش از انتشار ویژگی های جدید، آن ها را امتحان کنید.

از بعد از انتشار نسخه 3 المنتور، معرفی ویجت (المان) جدید کمتر بوده اما بیشتر روی افزایش سرعت تمرکز شده است. در المنتور نسخه 3.1 امکانی اضافه شده است تا بتوانید ویژگی های جدید را قبل از انتشار آنها به صورت آزمایشی بررسی و تجربه کنید.

به دلیل این که بعضی از این ویژگی ها در حال توسعه هستند برای جلوگیری از پیش آمدن مشکل در وب‌سایت شما، امکان فعال/غیرفعال کردن آنها وجود دارد.

لطفا توجه داشته باشید که این ویژگی ها ممکن است در آیند تغییراتی داشته باشند یا در ادامه پروژه توسعه، حذف شوند. پیشنهاد می شود از این ویژگی ها با احتیاط استفاده نمایید.

برخی از ویژگی هایی که در نسخه های آینده منتشر خواهند شد را بررسی می کنیم.

1. بهبود در بارگذاری فایل ها

این ویژگی روی بهینه سازی سرعت و امتیاز دهی تمرکز دارد. ویژگی بهبود بارگذاری فایل ها باعث بهتر شدن عملکرد سایت و کاهش زمان بارگذاری می شود. این کار فایل های JS را تا 103 کیلوبایت کاهش می دهد.

با استفاده از شیوه شکستن بارگذاری به قطعات کوچک تر، کاربرانی که از پروتکل HTTP/2 استفاده می کنند، بارگذاری بهینه تری خواهند داشت، با کمک حالت اشتراک گذاری مرورگر (Multiplexing)، فایل ها به صورت موازی درخواست می شوند و با توجه به تعداد المان هایی که استفاده شده است، می توان به نحو قابل توجهی سرعت سایت را بهبود بخشید.

2. بهبود قابلیت دسترسی

این بخش بر اساس نظرات کاربران المنتور در رابطه با پشرفت های دسترسی A11y ارائه شده است. از آنجایی که المان تب که برچسب های خالی لنگر (anchor) ایجاد می کند، برای بهبود دسترسی آن در این ویژگی برچسب های خالی حذف شده اند. شما می توانید بدون ایجاد مشکل در سایت های خود به ویژگی های جدید دسترسی داشته باشید.

3. بهبود های DOM

در المنتور نسخه 3 ویژگی جدیدی برای کاهش عناصر DOM ایجاد شده است. برای جلوگیری از تداخل با افزونه های جانبی و مشکلات دیگر، این ویژگی به صورت اختیاری قرار گرفت تا در بخش تنظیمات بتوانید آن را فعال/ غیرفعال نمایید.

صفحات لندینگ (صفحات فرود) المنتور

گردشکار و لندینگ های جدید المنتور نسخه 3.1

المنتور توسط هزاران دیجیتال مارکتر استفاده می شود. با کمک ویژگی صفحات لندینگ، سرعت کار بیشتر می شود و به راحتی می توانید صفحات لندینگ را از یک مکان ساماندهی کنید.

قبلا اگر قصد طراحی یک لندینگ پیج (صفحه فرود) داشتید، می بایست برگه ای ایجاد می‌کردید و نوع صفحه را روی بوم المنتور یا Canvas قرار می دادید، الان با کمک این ویژگی می توانید صفحات فرود خود را در بخش مجزا به صورت اختصاصی استفاده و مدیریت کنید.

قالب های آماده لندینگ به صورت اختصاصی

برای ارائه ابزار های بیشتر و کمک به کاربران برای ساخت سریع تر صفحات فرود (لندینگ پیج) کتابخانه اختصاصی با بیش از 50 تمپلیت آماده برای صفحات فرود ایجاد شده است که می توانید از تب جدید صفحات لندینگ در پیشخوان وردپرس به آن دسترسی پیدا کنید.

در آینده هم تمپلیت های جدیدی به این کتابخانه اضافه خواهد شد.

برچسب سازگاری

اطلاع از سازگاری افزونه ها با نسخه بعدی

بالغ بر 500 افزودنی برای المنتور وجود دارد. اگر این افزونه ها خود را با آخرین نسخه افزونه المنتور سازگار نکنند، ممکن است برای وب‌سایت های کاربران مشکلاتی به وجود بیارند. با کمک این ویژگی المنتور نسخه 3.1 به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا افزونه مورد نظرتان با آخرین نسخه المنتور سازگار است یا نه.

وقت به روزرسانی

همه ویژگی های المنتور نسخه 3.1 برای بهبود سرعت فرایند کار و عملکرد است. با کمک این ویژگی ها قطعا می توانید وب‌سایت های حرفه ای و سریع تری ایجاد کنید. همچنین قابلیت صفحات فرود به شما در رسیدن به اهداف مارکتینگ تان کمک زیادی خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم هرچه سریع تر به المنتور نسخه 3.1 بروزرسانی کنید. در این رابطه اگر سوالی دارید می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید.

Picture of المنتور پلاس

المنتور پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =